Ņem un dod

Burku maiņas plaukts

Burku maiņas plaukts

Esam secinājuši, ka ir cilvēki, kam mājās ir sakrājušās daudz nevajadzīgas burciņas, un ir cilvēki, kas labprāt tās paņemtu un izmantotu, vārot ievārījumus, marinējot gurķus vai vienkārši, lai glabātu pārtiku.

Šim mērķim esam izveidojuši plauktu – burku maiņas punktu, kur ir iespējams apmainīties ar burciņām. Pieņemam jebkādu materiālu un izmēru burciņas – galvenais, lai tās ir tīras, vēlams ar vāciņiem un bez etiķetēm.

Sveču atlikumi

Sveču atlikumi

Zinot, ka daži cilvēki labprāt pārkausē sveču atlikumus, radot jaunas sveces, un ir cilvēki, kas tā vietā, lai mestu sveču atlikumus ārā, labprāt ar tiem padalītos, esam ierīkojuši vietu sveču atlikumiem.

Nes sveču atlikumus vai paņem un pārkausē!

Laimes muzejs

Laimes muzejs

Veikals “Burka” sadarbībā ar Laimes muzeju vāc traukus. Ja Tev ir nevajadzīgi/ieplīsuši trauki, nemet tos ārā, bet ziedo Laimes muzejam!Krāslavas novada Indras pagastā kopš 2018. g. darbojas Latvijā vienīgais Laimes muzejs, kurā var uzzināt, kā veicināt laimes hormonu veidošanos savā organismā. To iespējams izdarīt, pateicoties muzeja interaktīvajai ekspozīcijai, kur var izvēlēties Tev piemērotākos “Laimes ceļus”. Viens no šādiem ceļiem ir saistīts ar rituāliem un paražām, piemēram, ar trauku plēšanu uz laimi.

Gribētāju piedalīties šajā aktivitātē ir tik daudz, ka Laimes muzejā sāk pietrūkt šķīvju, bļodu un citu trauku… Tāpēc, ja Tev ir trauki, kurus vairs nelieto, vai trauki ar defektu, nemet tos ārā, bet uzdāvini Laimes muzejam!

Ja Tev nav iespējas aizvest traukus uz Indru, vari atstāt tos pie mums, veikalā BURKA, Kr. Barona ielā 59/61, Rīgā.

Zaļā josta

Zaļā josta

Mūsu draugi Zaļā josta ne tikai organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču u.c. atkritumu apsaimniekošanu, bet arī īsteno vides izglītības pasākumus. To ietvaros ir pieejami Zaļās jostas vides izglītības materiāli (bukleti, CD diski u.c.), ko bez maksas vari paņemt Burkā.

Izglītojies vides jautājumos pats un izglīto arī draugus!

P.S.: īpaši pieprasītas ir uzlīmes, ko var uzlīmēt uz pastkastītēm, lai informētu pastnieku, ka nevēlies saņemt reklāmas materiālus. Tas strādā, ir pārbaudīts! 🙂

Kartona kastes

Kartona kastes

Ārvalstu ražotāju preces saņemam galvenokārt kartona kastēs. Tās mums ir daudz, tāpēc labprāt padalīsimies. Zālē ir izlikta kaste ar kastēm, kur tās var droši paņemt. Ja ir nepieciešams daudz kastes, piem., pārvācoties no vienas dzīves vietas uz otru, vai specifiska izmēra kastes, sazinieties ar mums, meklēsim rokā.

Maisiņu kaste

Maisiņu kaste

Citreiz mūsu pircējiem nav kur ielikt savus pirkumus. Lai nebūtu jāpērk lielais maksas papīra maisiņš, esam ierīkojuši kasti maisiņiem.

Ja Tev mājās ir daudz nevajadzīgu maisiņu, nemet tos ārā, bet atnes uz Burku!

Bīstamie atkritumi

Bīstamie atkritumi

Piemājas konteinerā izmesti bīstamie atkritumi ne tikai saindē un piesārņo apkārtējo vidi, bet pēc kāda laika var iespaidot pašu cilvēku, tam elpojot piesārņotu gaisu vai ēdot piesārņotu pārtiku.

Vietas trūkuma dēļ neko daudz šajā ziņā darīt nevaram, tomēr piedāvājam savākt Jūsu izlietotās baterijas un žiletes, ko izmanto metāla skuvekļos. Apņemamies savākt un korekti tos utilizēt.

P.S.: atgādinām par bīstamo atkritumu veidiem – baterijas un akumulatori, elektriskās un elektroniskās iekārtas, apgaismes iekārtas un spuldzes, medicīnas atkritumi (medikamenti u.c.), sadzīves ķīmija, būvniecības atkritumi, eļļas un filtri, nolietoti transportlīdzekļi.

Mūsu Instagram